Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Książka przygodowa cechuje się zwykle dość szybką akcją i nieprzewidzianymi zwrotami. Jeśli dodać do tego elementy science-fiction to może okazać się, że powstaje mieszanka, która zaskoczy czytelników świeżością i konstrukcją. Tania Książka – Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 to opowieść, która nawiązuje do tej konwencji. Przeznaczona dla młodzieży, wywołała sporą sensację i stała się popularna nie tylko w kraju ale również poza jego granicami. Mówią o tym liczne nagrody, które książka, czy cały cykl, bowiem opowieść doczekała się aż 14 kolejnych wydań, otrzymuje. Jedną z nich jest nagroda “Książki roku” z 2005 roku. Książka to idealna pozycja dla młodych czytelników, bowiem, oprócz ciekawej treści, promuje zdrowe wartości.

Czym charakteryzuje się fabuła książki?

Książka opowiada o losach trójki młodych warszawskich gimnazjastów o imieniu: Felix, Net oraz Nika. Poznają się oni w pierwszy dniu nowej szkoły, w której muszą zmierzyć się z własnymi emocjami i strachem przed nieznanym. To istotny element dorastania i dojrzewania w otoczeniu szkolnym. Najważniejsza część jednak ich przygód to rozwiązywanie niecodziennych zagadek, okraszonych aurą tajemniczości.

Już w pierwszych dniach przyjdzie im się zmierzyć z Gangiem Niewidzialnych Ludzi i tak jak w tytule. Jednak nie tylko tajemnicza organizacja stanie na ich drodze. W trakcie trwania roku szkolnego, będą mieli okazję do przeżycia wielu innych historii. Poznają, np. gnoma, który wskaże im, że skarb, który ukrywa, nie jest przeznaczony tylko dla nich. Będą musieli zmierzyć się z duchami, UFO czy rozwiązać zagadkę tajemniczego programu komputerowego imieniem Manfred. A całość okraszona jest subtelnym luzem i humorem, który spodoba się młodym czytelnikom.

O jakich wartościach jest mowa?

Książka daje poczucie oderwania się od codzienności. Młodzi czytelnicy mogą poznać historie młodych bohaterów, którzy, tak jak oni, są po prostu zwykłymi uczniami. Jednak niezwykły jest rodzaj przeżywanych przez nich przygód. To wciąga najbardziej.

Czytelnicy mogą również poznać emocje czytelników, którzy, dorastając, przeżywają wewnętrzne rozterki. Książka promuje jednak bardzo pozytywne wartości, jakie powinny towarzyszyć młodym bohaterom. Książka jest również niezwykle dynamiczna, co sprawia, że czyta się ją niemal jednym tchem. Promuje więc literaturę, która powinna spodobać się młodym ludziom. A czytając, są oni w stanie rozwijać własną wyobraźnię, kreatywność i umiejętność podejmowania coraz trudniejszych decyzji.