Pakiet książek przygodowych

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-tom-1-rafal-kosik) to książka, która została wydana już w 2004 roku. Od tej pory doczekała się aż 14 odsłon, co czyni cykl bardzo atrakcyjnym. Bohaterami książek jest trójka warszawskich gimnazjalistów: Felix, Net oraz Nika, którzy, jako osoby bardzo młode, przeżywają szereg przygód. Opowieść to również dywagacje na temat dorastania i normalnych procesów, które są z tym związane. Cały cykl zyskał ogromną sławę nie tylko w kraju, ale również poza granicami Polski. Wielokrotnie nagradzana, m.in. w roku 2005 nagrodą “Książka roku” jest cyklem niemal kultowym, po który coraz częściej sięgają młode pokolenia.

Fabuła książki – przygody młodych bohaterów

Książka należy do opowieści przygodowych z elementami science-fiction. Fabuła oparta jest na licznych przygodach, w których uczestniczyć będą tytułowi bohaterowie. Felix, Net i Nika spotykają się po raz pierwszy w pierwszym dniu nowego roku. Trafiają do tego samego gimnazjum i będą uczyć się w jednej klasie. To zupełny przypadek, że cała trójka, która jest nieco wyobcowana, będzie musiała odkrywać nowe tajemnice, które towarzyszyć będą im w codziennych czynnościach.

Już pierwsza książka to początek przygód niezwykle interesujących, ale również nietypowych, takich z pogranicza zjawisk paranormalnych. Na samym początku będą musieli stoczyć walkę z Gangiem Niewidzialnych Ludzi. Każdy kolejny rozdział to kolejne nietypowe przeżycia. Bohaterowie zatem zupełnie przypadkiem podczas szkolnej wycieczki do zamku, odkryją gnoma, który uświadomi ich, że każdy posiada swój własny skarb. wystarczy po niego sięgnąć. Będą świadkami porwania przez UFO czy odkryją zdolności głównej bohaterki Niki. Seria bawi, uczy i edukuje młode osoby w prosty i przystępny sposób.

Cykl książek dla młodzieży jako doskonałą rozrywka

Książka opowiada o losach trójki bohaterów. Mimo niekiedy dziwnych przygód, są to jednak zwykli gimnazjaliści, zupełnie podobni do każdej młodej osoby. Nietypowe są tylko ich codzienne przeżycia i odkrycia, których dokonują. Dzięki temu książka jest bliska każdemu młodemu czytelnikowi. Dzięki odkrywaniu kolejnych przygód, sami pragną odkrywać różne tajemnice, które być może krążą gdzieś obok. Książka jest również aktualna pod względem budowy i emocji poszczególnych bohaterów. Wpadają w kłopoty i je rozwiązują, przeżywają wewnętrzne rozterki i miłości. Zupełnie jak każdy młody uczeń. Książka spodoba się każdemu, kto tylko zechce zatopić się w jej kolejnych stronach.